ساخت اکانت iTunes

  • به کمک نرم‌افزار iTunes

لینک دانلود آخرین نسخه نرم‌افزار iTunes:

نسخه ۳۲ بیتی، لینک کمکی

نسخه ۶۴ بیتی، لینک کمکی

سعی کنید که همیشه آخرین نسخه نرم‌افزار iTunes را نصب داشته باشید.

۱- ابتدا نرم‌افزار iTunes را باز کنید و در گوشه بالا سمت راست، بر روی iTunes Store کلیک کنید.

0

۲- پس از باز شدن iTunes Store، در بالاApp Store را انتخاب کنید.

1

۳- اشاره‌گر ماوس را در قسمت TOP FREE APPS روی یکی از Appها آورده و روی دکمه Free کلیک کنید. دقت کنید که App انتخاب شده حتما رایگان باشد زیرا در غیر اینصورت در ادامه کار دچار مشکل خواهید شد.

2

۴- پس از انتخاب کردن یک App رایگان، پنجره‌ای مانند آنچه در بیضی قرمز رنگ وجود دارد، باز می‌شود. پس از باز شدن پنجره روی Create Apple ID کلیک کنید.

3

۵- پس از انجام مراحل بالا پنجره‌ای مانند شکل زیر باز می‌شود که می‌بایست روی Continue کلیک کنید.

4

۶- در این مرحله با فعال کردن تیک I have read … (با فعال کردن آن شما قوانین اپل در iTunes را می‌پذیرید) و سپس زدن دکمه Agree وارد مرحله بعد می‌شوید.

5

۷- در این مرحله آدرس ایمیلی که می‌خواهید در iTunes ثبت شود، واردکنید. دقت کنید که این ایمیل همانID (نام کاربری) شما در iTunes خواهد بود و در صورتی که مشکلی برای ID شما ایجاد شود (مانند قفل شدن ID یا فراموش کردن پسورد آن)، برای رفع آن iTunes با این ایمیل با شما در ارتباط خواهد بود. در قسمت پسورد، شما باید یک پسورد با طول حداقل ۸ کاراکتر (حروف یا عدد) که شامل حداقل یک حرف کوچک، یک حرف بزرگ و یک عدد باشد. در بخش سوال‌های امنیتی سوال‌ها را انتخاب کرده و به آن‌ها پاسخ دهید. در انتها نیز تاریخ تولد خود را وارد کنید. هنگامی که پسورد خود را فراموش کرده باشید باید سوال‌های امنیتی و تاریخ تولدی که در حال حاضر ثبت کرده‌اید را در iTunes وارد کنید تا پسورد شما رسیت شود. پس از پر کردن بخش‌های گفته شده، در انتها روی Continue کلیک کنید.

6

۸- در این مرحله در قسمت Payment Type گزینه None را انتخاب کنید. در قسمت‌های Title، Frist Name و Last Name مشخصات خود را وارد کنید. در قسمت Street عبارت Baker Ave، قسمت بعد را خالی بگذارید. در قسمت City شهر Albany و State را ایالت NY انتخاب کنید. ZIP را عدد ۱۲۲۰۱، Area Code را عدد ۵۸۱ و در شماره تلفن عدد ۲۰۷۳۶۰۲ را وارد کنید. در انتها بر روی Create Apple ID کلیک کنید.

7

۸- اگر کلیه مراحل را به درستی طی کرده باشید، در پایان با پیغامی مواجه می‌شوید که به شما اطلاع می‌دهد که یک لینک فعال‌ساز به آدرس ایمیل شما فرستاده شده است. پس از مشاهده‌ی این پیغام، می‌بایست به ایمیلی که در هنگام ساخت ID در iTunes ثبت کرده‌اید مراجعه کنید و با کلیک بر لینکی که iTunes برای شما فرستاده است ID خود را فعال سازید.

8

ممکن است که به دلیل تحریم‌های شرکت اپل علیه کاربران ایرانی در مرحله پایانی با پیغام خطا (please contact itunes support to complate this transaction ) مواجه شوید که در اینصورت IP شما می‌بایست IP همان کشوری باشد که در هنگام ثبت نام آدرس آن را وارد کردید. برای این منظور می‌توانید از نرم‌افزار‌های تغییر IP استفاده کنید.

  • به کمک iPhone یا iPod Touch

۱- ابتدا نرم‌افزار App Store را باز کنید.

1

۲- در پایین صفخه گزینه Top Charts را انتخاب کرده و پس از باز شدن آن، Free را انتخاب کنید. مشاهده می‌شود که لیستی از Appهای محبوب رایگان نمایش داده شده است.

2

۳- با لمس دکمه Free یکی از Appها و انتخاب دکمه سبز Install، با پیغام زیر مواجه خواهید شد. پس از مشاهده پیغام زیر، گزینه Create New Apple ID را انتخاب کنید.

3

۴- در این مرحله کشور United States که به صورت پیش‌فرض نیز وجود دارد را انتخاب کنید و سپس گزینه Next را انتخاب کنید.

4

۵- در این قسمت نیز با انتخاب گزینه Agree (با انتخاب آن شما قوانین اپل در iTunes را می‌پذیرید) وارد مرحله بعد می‌شویم.

5 6

۶- در این مرحله آدرس ایمیلی که می‌خواهید در iTunes ثبت شود، واردکنید. دقت کنید که این ایمیل همان ID (نام کاربری) شما در iTunes خواهد بود و در صورتی که مشکلی برای ID شما ایجاد شود (مانند قفل شدن ID یا فراموش کردن پسورد آن)، برای رفع آن iTunes با این ایمیل با شما در ارتباط خواهد بود. در قسمت پسورد، شما باید یک پسورد با طول حداقل ۸ کاراکتر (حروف یا عدد) که شامل حداقل یک حرف کوچک، یک حرف بزرگ و یک عدد باشد. در بخش سوال‌های امنیتی سوال‌ها را انتخاب کرده و به آن‌ها پاسخ دهید. توجه کنید که پاسخ سوال ها رو به خاطر بسپارید چون در مواردی ممکن است از شما سوال کند و در صورت نداشتن پاسخ ها نمی‌توانید از حساب خود استفاده کنید. در انتها نیز تاریخ تولد خود را وارد کنید. هنگامی که پسورد خود را فراموش کرده باشید باید سوال‌های امنیتی و تاریخ تولدی که در حال حاضر ثبت کرده‌اید را در iTunes وارد کنید تا پسورد شما رسیت شود. پس از پر کردن بخش‌های گفته شده، در انتها گزینه Next را انتخاب کنید.

7 8 9

۷- در این مرحله در قسمت Billing Information گزینه None را انتخاب کنید. در قسمت‌های Title، Frist Name و Last Name مشخصات خود را وارد کنید. در قسمت Street عبارت Baker Ave، قسمت بعد را خالی بگذارید. در قسمت City شهر Albany و State را ایالت NY انتخاب کنید. ZIP را عدد ۱۲۲۰۱، Area Code را عدد ۵۸۱ و در شماره تلفن عدد ۲۰۷۳۶۰۲ را وارد کنید. در انتها Next را انتخاب کنید.

10 11 12

۸- اگر کلیه مراحل را به درستی طی کرده باشید، در پایان با پیغامی مواجه می‌شوید که به شما اطلاع می‌دهد که یک لینک فعال‌ساز به آدرس ایمیل شما فرستاده شده است. پس از مشاهده‌ی این پیغام، می‌بایست به ایمیلی که در هنگام ساخت ID در iTunes ثبت کرده‌اید مراجعه کنید و با کلیک بر لینکی که iTunes برای شما فرستاده است ID خود را فعال سازید.

 

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*