آی‌کلاد: زندگی رو ابرها

خبری از حوری‌های توری پوش نیست! ولی اگه یه روز کارتون گیر بیفته همونقد براتون لذتبخشه. چند سالی‌ هست که سرویس‌های ابری بین کاربرها و خدمات دهنده‌ها رایج شده؛ هدف این سرویس‌ها اینه که محتوایی که کاربر بهشون نیاز داره رو همه جا در درسترسشون قرار بده، چطور؟‌ مثلا شما عکس‌های موبایلتون رو، شماره تلفن‌هاتون رو و یا هرچیز دیگه‌ای که بشه ذخیرش کرد رو هرجایی که به اینترنت بود دسترسی داشتید باشید. در واقع با استفاده از این سرویس‌ها وابستگی ما به حضور فیزیکی دستگاه‌هامون کمتر میشه.

اپل سال ۲۰۱۱ iCloud رو معرفی کرد. هر کاربر دستگاه‌های اپل می‌تونه یک حساب آی‌کلاد بسازه که ۵ گیگابایت فضای مجانی به همراه یک آدرس ایمیل با پسوند آی‌کلاد بسازه.

خوب شروع کنیم به فعال کردن آی‌کلاد:

اول Settings رو بزنید:

icloud_1

صفحه رو سر بدید پایین تا iCloud رو ببینید و انتخابش کنید:

icloud_2

پایین صفحه Get a Free Apple ID رو انتخاب کنید:

icloud_3

تاریخ تولدتون رو به میلادی وارد کنید. اگه نمیدونید به میلادی تو چه تاریخی بدنیا اومدید، اینجا می‌تونید تاریخ شمسی رو بدید و تاریخ میلادی رو ببینید. بعد از انتخاب تاریخ Next رو بزنید.

icloud_5
اسم و فامیلتون رو بنویسید و Next رو بزنید:

icloud_6

تو این مرحله آدرس ایمیلتون رو بدید و Next رو بزنید، توجه کنید که این آدرس میشه در واقع کلمه کاربری شما برای استفاده از آی‌کلاد.

icloud_7

تو مرحله بعد از شما کلمه عبور می‌خواد برای حساب آی‌کلاد. دوبار این کلمه عبور رو وارد کنید و Next رو بزنید. سعی کنید کلمه عبوری که انتخاب می‌کنید ساده نباشه چون قرار از اطلاعات مهمی محافظت کنه.

icloud_8

اگه کلمه عبورتون رو قبول کرد. تو این مرحله سه تا سوال امنیتی می‌پرسه که باید بهشون جواب بدید. حتما حتما حتما جوابابیی که می‌دید رو یا حفظ کنید، یا یه جا نگه دارید چون بعضی وقتا ازتون می‌پرسه و اگه جوابارو ندونید هیچ کاری نمی‌تونید کنید!

icloud_9

مثلا من این سوال رو انتخاب کردم، اسم اولیا حیوون خونگیم رو می‌پرسه‌ (هیچ وقت از حیوون خونگی خوشم نمیونده، همینطور از آرنولد):

icloud_10

اینم جوابش و بعدش Next:

icloud_12

این برای اولین سوال بود،‌سه تا دیگه از این سوالا رو باید جواب بدید. بعد از جواب دادن به این سه تا سوال، ازتون یه آدرس ایمیل دیگه می‌خواد، ایمیل نجات! این آدرس برای اینه که اگه اتفاقی برای اون آدرس اولتون افتاد،‌ یه راه دیگه داشته باشید برای بدست آوردن کلمه عبورتون.

icloud_13

اگه می‌خواید اخبار اپل رو دریافت کنید اینجا باید تنظیم کنید:

icloud_14

ایجا باید شرایط اپل رو قبول کنید برای استفاده از آی‌کلاد (دوست داشتید همش رو بخونید!). Agree رو بزنید:

icloud_15

و بعد دوباره ازتون سوال می‌کنه که قبول دارید شرایط رو؟ دوباره باید قبول کنید:

icloud_16

حالا چند لحظه صبر کنید تا حسابتون ساخته بشه:

icloud_17

خوب هنوز حسابتون فعال نشده و این شکلیه:

icloud_18

باید برید ایمیلی که براتون از طرف اپل اومده رو باز کنید،‌اینجا تو آیفون ما باز می‌کنیم:

icloud_19

و توش یه لینک داره به اسم Verify Now که باید انتخابش کنید:

icloud_20

خوب دیگه فعال شد و می‌تونید ازش استفاده کنید:

 

icloud_21

icloud_22

ساخت حساب تموم شد. حالا ببینیم به چه دردی می‌خوره این آی‌کلاد. اول، خیلی از برنامه‌ها تنظیماتشون رو روی آی‌کلاد می‌ذارن، نیازی نیست ما کاری کنیم،‌ فقط می‌تونیم به این برنامه‌ها اجازه بدیم که از آی‌کلاد استفاده کنن یا نه. عکس بالا رو ببنید، این کاربر به هیچ کدوم از برنامه‌ها اجازه نداده که از آی‌کلاد استفاده کنه، شاید خسیسه! ولی شما حتما به Contacts و Notes و Reminders اجازه بدید و اگه دوست دارید ۱۰۰۰ تا عکس آخرتون هم همیشه در دستر باشه به Photos هم اجازه بدید.

امکان خیلی خوبی که اپل به ما می‌ده اینه که می‌تونیم Contacts و Notes و Reminders رو روی سایت آی‌کلاد و بدون داشتن آیفون هم ببنیم و ویرایش کنیم. برای این کار فقط کافیه برید تو سایت icloud.com و ایمیل و کلمه عبوی رو که الان ساختید وارد کنید:

icloud_23

مواردی رو که گفتم انتخاب کنید، بالا می‌بینید. اینا ممکنه یه جا خیلی به دردتون بخوره، مثالا وقتی شارژ گشویتون تموم شده باشه یا دم دستتون نباشه و یه شماره بخواید.

برای اینکه به عکساتون توی ویندوز دسترسی داشته باشید، باید iCloud Control Panel  رو نصب کنید.

پانوشت: از اونجایی که خودم قبلا اکانت آی‌کلاد ساخته بودم مجبور شدم از عکس‌هایی که اپراتور بل روی سایتش گذاشته استفاده کنم.

 

 

 

۳ نظر ها

  1. می خوام یه ایمیل باicloud.com @ بسازم
    چه کنم؟

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*