فعال‌سازی کیبورد پارسی (iOS 7)

۱- اول از همه باید یک کیبورد عربی به گوشی اضافه کنید. برای این کار وارد setting شده و مسیر Setting>General>Keyboard را طی کنید. وارد Add New Keyboard بشید و کیبورد Arabic را انتخاب کنید.

01 02 03

 

۲- بعد از اضافه کردن کیبورد عربی نرم‌افزار iTunes را باز کنید و باید یک بکاپ از دستگاه تهیه کنید. برای بکاپ گرفتن از دستگاه دقت کنید که کامپیوترتونAuthorize شده باشه چون در غیر اینصورت از Appها بکاپ گرفته نمی‌شه. برای اینکه مطمئن بشید مطابق عکس پیش برید و روی گزینه Authorize This Computer کلیک کنید. در صورتی که Authorize نشده باشید ازتون نام کاربری و پسورد Apple ID شما را می‌خواد که باید وارد کنید.

04

۳- بعد از اینکه از Authorize بودن کامپیوترتون مطمئن شدید روی گزینه Back Up Now کلیک کنید منتظر بمونید که از کارش تموم بشه. ممکن از شما سوال بکنه که از Appها هم بکاپ بگیره یا نه. بهتره ازش بخواید که از Appهاتون هم بکاپ‌گیری کنه.

05

۴- بعد از بکاپ‌گیری نرم ‌افزار iBackupBot را اجرا کنید. این نرم‌افزار را می‌تونید از لینک زیر برای هر دو نسخه مک و ویندوز دانلود کنید. در اصل این یک نرم‌افزار پولی هست ولی ۳۰ روز اول این نرم‌افزار رایگان هست که برای ما کافیه.

iBackupBot

۵- بعد از اجرای نرم‌افزار از منوی File گزینه Open را انتخاب کنید که پنجره‌ای مطابق شکل پایین باز می‌شود. مسیر بکاپ را بصورت C:\Documents and Settings\user\Application Data\Apple Computer\MobileSync\Backup وارد کنید که در این مسیر به جای عبارت user، نام کاربری کامپیوتری که در حال کار با اون هستید را وارد کنید. بعد از وارد شدن به محل بکاپ، آخرین بکاپ را انتخاب کنید و روی Select Folder کلیک کنید و صبر کنید که بکاپ لود بشه. اگه روی مک دارید این کار رو می‌کنید، آدرس بکاپ اینجاس ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup/ .

06

۶- بعد از لود شدن بکاپ از پنجره سمت چپ روی System Files کلیک کنید و در قسمت جستجو عبارت GlobalPreferencesرا جستجو کنید. بعد از جستجو کردن فایل GlobalPreferences.plist را باز کنید.

06

۷- بعد از اینکه بازش کردید اسکرول کنید به پایین تا به قسمت Apple Keyboards برسید. اونجا به جای عبارتی که در شکل پایین مشخص شده، عبارت <string>fa@hw=Persian;sw=Persian</string> را وارد کنید.

08

۸- بعد از این جایگزینی crtl + s (در ویندوز) و یا cmd + s (در مک) رو بزنید تا save بشه و بعد خارج بشید.

۹- حالا دوباره وارد iTunes بشید و روی دکمه Restore Backup کلیک کنید و بعد با ‌آخرین بکاپ دستگاهتون را Restore کنید.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*